7 FOLKE OHLSSON (1919-2003), "USA 247"
Fåtöljer ett par, 1960-tal, etikettmärkt DUX, Ljungs Industrier, Malmö, Bra Bohag, stomme i ek, med armlän i teak, textilklädsel, Sitthöjd ca 38, tothö ca 70, br 69, tot dj ca 77 cm
- Skick:Bruksslitage
Slagavgift (inkl. moms) | 63 SEK |