110 Golvur, sk Värmlandsur, 1800-talets första hälft, vitmålad med skuren och förgylld dekor, urtavlan märkt P:Erikson, Speked, höjd 208 cm

790a_8dafa0c9f7b2344_med.jpeg
  • 790a_8dafa0c9f7b2344_sm.jpeg
  • 790b_8dafa0c9faff32c_sm.jpeg
  • 790c_8dafa0ca007635d_sm.jpeg
  • 790d_8dafa0ca044a4c4_sm.jpeg
  • 790e_8dafa0ca0a5c458_sm.jpeg
  • 790f_8dafa0ca0e42340_sm.jpeg
  • Skick:SLITAGE SENARE BEMÅLNING

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK