19 KLÄDHÄNGARE, "SCIANGAI"

3822a_8db9d8a8662a687_med.jpeg
  • 3822a_8db9d8a8662a687_sm.jpeg
  • 3822b_8db9d8a868867a8_sm.jpeg
  • 3822c_8db9d8a86b227f1_sm.jpeg
  • 3822d_8db9d8a862a4ff9_sm.jpeg

formgiven av De Pas, D'Urbino, Lomazzi för Zanotta, sent 1900-tal, svartmålad bok, Utfälld höjd 145, diam 65, ihopfälld höjd 160, diam ca 12 cm

Formgiven 1973. Compasso D'oro 1979

  • Skick:bruksslitage

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK