170 MÖSSBORD, Österbotten

2842a_med.jpeg
  • 2842a_sm.jpeg
  • 2842b_sm.jpeg
  • 2842c_sm.jpeg
  • 2842d_sm.jpeg
  • 2842e_sm.jpeg
  • 2842f_sm.jpeg
  • 2842g_sm.jpeg
  • 2842h_sm.jpeg
  • 2842i_sm.jpeg

Från trakterna kring Vörå och Maxmo byar, 1800-talets första hälft, originalmålning, med låda och skåpsdörr, höjd 69, 104 x 50 cm

  • Skick:delvis senare bemålning, slitage
  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK