89 GUNNAR WENNERBERG (1863-1914)
Matservis, 106 delar, "Gunnar", Gustavsberg, jugend, benporslin.
Bestående av:
26 st mattallrikar, diam 24,5 cm
28 st djupa tallrikar, diam 28 cm
26 st förrättstallrikar, diam 21,5 cm
26 st desserttallrikar, diam 17 cm
- Skick:fåtal delar med nagg, några tallrikar med sliten dekor
- Proveniens:Werner Vögeli
Slagavgift (inkl. moms) | 63 SEK |