89 GUNNAR WENNERBERG (1863-1914)

2756a_8db47e4343bf6e3_med.jpeg
  • 2756a_8db47e4343bf6e3_sm.jpeg
  • 2756b_8db47e4339059b5_sm.jpeg
  • 2756c_8db47e433734ba0_sm.jpeg
  • 2756d_8db47e432d24197_sm.jpeg
  • 2756e_8db47e4347e2549_sm.jpeg
  • 2756f_8db47e43336a454_sm.jpeg
  • 2756g_8db47e433e67232_sm.jpeg

Matservis, 106 delar, "Gunnar", Gustavsberg, jugend, benporslin.

Bestående av:

26 st mattallrikar, diam 24,5 cm

28 st djupa tallrikar, diam 28 cm

26 st förrättstallrikar, diam 21,5 cm

26 st desserttallrikar, diam 17 cm

  • Skick:fåtal delar med nagg, några tallrikar med sliten dekor
  • Proveniens:Werner Vögeli

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK