29 TOBAKSBURK, sengustaviansk

1869a_8db1be32859ff0e_med.jpeg
  • 1869a_8db1be32859ff0e_sm.jpeg
  • 1869b_8db1be328499789_sm.jpeg
  • 1869c_8db1be328d98322_sm.jpeg
  • 1869d_8db1be3295ed091_sm.jpeg

1800-talets första hälft, mahogny, locket med ankare, framsida med text: GIFVIT AF DIN TROGNA VÄN, höjd 15, 14x 11,5 cm

  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK