132 IVAR JOHNSSON (1885-1970)

2024a_8db2475d6b8a713_med.jpeg
  • 2024a_8db2475d6b8a713_sm.jpeg
  • 2024b_8db2475d83af792_sm.jpeg
  • 2024c_8db2475d8df957a_sm.jpeg
  • 2024d_8db2475da01075f_sm.jpeg
  • 2024e_8db2475dc8faf91_sm.jpeg

Keramikplatta, 1920-tal, motiv av Venus i relief, märkt Ivar Johnsson S:t Erik, Upsala, glaserat lergods, 48 x 43 cm

  • Proveniens:Gunnar Bengtssons samlingar

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK