32 SKÅLFAT, Kina, 17/1800-tal

1485a_8db10f4545bc22a_med.jpeg
  • 1485a_8db10f4545bc22a_sm.jpeg
  • 1485b_8db10f45598bd66_sm.jpeg
  • 1485b_8db04677f979bce_sm.jpeg
  • 1485e_8db046782fed416_sm.jpeg
  • 1485e_8db10f4563e5d60_sm.jpeg
  • 1485f_8db10f452a1045f_sm.jpeg
  • 1485g_8db10f4547d875d_sm.jpeg
  • 1485h_8db10f45512b110_sm.jpeg
  • 1485i_8db10f455a749b7_sm.jpeg
  • 1485j_8db10f456bf9ca4_sm.jpeg
  • 1485k_8db10f456e6a531_sm.jpeg

Porslin, dekor i famille rose av trädgårdsscener, höjd 8, diam 38,5 cm

  • Skick:Flertal kantnagg
  • Proveniens:Forsnäs Gård, Ydre, Östergötland och Lillegården, Eksjö

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK