Välkommen att delta i slagauktionen!

Vänligen notera att online-budgivingen är stängd.
Budgivningen fortsätter under slagaktionen, på plats i våra lokaler i Saltsjö-Boo.
Bjud via telefon eller besök oss på adress:

Kanonauktioner

40 KAROTTER MED LOCK, ett par, Kina

1481a_8db04673730508f_med.jpeg
  • 1481a_8db04673730508f_sm.jpeg
  • 1481b_8db04673c8f705b_sm.jpeg
  • 1481c_8db0467380b5eb8_sm.jpeg
  • 1481d_8db046738005ab2_sm.jpeg
  • 1481e_8db04673d9e375b_sm.jpeg
  • 1481f_8db046737d71520_sm.jpeg
  • 1481g_8db046738e498f4_sm.jpeg
  • 1481h_8db046736d873a9_sm.jpeg

Qianlong (1736-1795), porslin, dekor av ströblommor i famille rose samt delvis förgyllda, höjd 13, 29 x 24 cm vardera

  • Skick:Sliten förgyllning
  • Proveniens:Forsnäs Gård, Ydre, Östergötland och Lillegården, Eksjö

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK

Denna sida skyddas av reCAPTCHA och Googles Integritetspolicy och Användarvillkor gäller.

© Software Copyright 2023 Skeleton. All rights reserved.