53 FAT, Kina 1700-tal

1528a_8db0f6d0389adb7_med.jpeg
  • 1528a_8db0f6d0389adb7_sm.jpeg
  • 1528b_8db0f6d03a8f0dc_sm.jpeg
  • 1528c_8db0f6d02d9f577_sm.jpeg
  • 1528a_8db090842b4e499_sm.jpeg
  • 1528b_8db0908441b87b0_sm.jpeg
  • 1528f_8db0f6d0397f891_sm.jpeg
  • 1528d_8db0908458477af_sm.jpeg

porslin, dekor i famille rose, av bla fåglar och insekter, diam 36 cm

  • Skick:Ett flertal mindre nagg
  • Proveniens:Forsnäs Gård, Ydre, Östergötland och Lillegården, Eksjö

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK