52 BOJAN, Kina, sen Kangxi, (1662-1722)

1527a_8db0908724a7983_med.jpeg
  • 1527a_8db0908724a7983_sm.jpeg
  • 1527b_8db090873c9cd32_sm.jpeg
  • 1527c_8db090871e429cf_sm.jpeg

imariporslin, dekor av bla Qilin, omgjord till bordslampa, bojanens hö 20, diam ca 21 cm

  • Skick:krackelyrer
  • Proveniens:Forsnäs Gård, Ydre, Östergötland och Lillegården, Eksjö

Slagavgift (inkl. moms)63 SEK