289 Fat samt tallrikar, ett par, Kina, 17/1800-tal, porslin, dekor i underglasyrblått, samt djup tallrik

863a_8dafad6b61aaced_med.jpeg
  • 863a_8dafad6b61aaced_sm.jpeg
  • 863b_8dafad6b0a72530_sm.jpeg
  • 863c_8dafad6ad767f6a_sm.jpeg
  • 863d_8dafad6b6d741eb_sm.jpeg
  • 863e_8dafad6b0e528c8_sm.jpeg
  • 863f_8dafad6b8d216c1_sm.jpeg
  • 863g_8dafad6ba9c1a81_sm.jpeg
  • 863h_8dafad6bac9fc9a_sm.jpeg
  • 863i_8dafad6addeacea_sm.jpeg
  • 863j_8dafad6b6277c8b_sm.jpeg

Kina, 1700-tal, dekor i famille rose, fatets mått 18 x 25,5 cm. Samtliga med nagg, djup tallrik med spricka

    Slagavgift (inkl. moms)63 SEK