Kanonauktioner 20 maj 2023
VÄGGHYLLA MED TIDNINGSSTÄLL, 1950-tal
Slutpris200 SEK
ORIENTMATTA, Afghan
Slutpris700 SEK
ROSENTHAL, vas, porslin
Slutpris300 SEK
STINSLYKTA, 1900-TAL
Slutpris400 SEK
SOFFA, sengustaviansk
Slutpris1 100 SEK
LJUSSTAKAR, PLUNTOR, KNIV
Slutpris250 SEK
BORDSDEKORATION, Tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
VIKSKÄRM FÖR BORD, Kina, 1900-tal
Slutpris650 SEK
CHARLOTTE DI VITA, tekannor, 2 st
Slutpris700 SEK
TIDNINGSSTÄLL, "DNA"
Slutpris200 SEK
LÅDSPEGLAR, 2 ST
Slutpris300 SEK
MINIATYRSKÅP, Kina, 1900-tal
Slutpris250 SEK
SKÅP, 1900-talets början, Jugend
Slutpris200 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, omkring 1900
Slutpris350 SEK
CARL-ERIK BILLESTRÖM (1920-2007)
Slutpris400 SEK
HÄNGSKÅP, Småland, daterat 1810
Slutpris3 400 SEK
VÄGGUR, 1900-talets första hälft
Slutpris150 SEK
VAS, Rosenthal, porslin
Slutpris500 SEK
BLYINFATTAT GLAS, 1900-tal
Slutpris100 SEK
PLAFOND MED PRISMOR
Slutpris300 SEK
HÖRNSKÅP, Dalarna, daterat anno 1797
Slutpris800 SEK
GUNILLA WIDE, syltburk med lock och hänke
Slutpris150 SEK
ORIENTMATTA, Afghan, semiantik
Slutpris450 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD
Slutpris150 SEK
VAS, Pukeberg, Opalglas
Slutpris150 SEK
BRICKA MED SILVERINLÄGGNINGAR
Slutpris600 SEK
SKÅLAR, 2 st samt ytterfoder, 2 st
Slutpris100 SEK
SKÅL PÅ FOT, Rörstrand
Slutpris300 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Zenith samt Nigedo
Slutpris250 SEK
SILVESTRI, skål, Venedig, Italien
Slutpris100 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Meissen, 1900-tal
Slutpris400 SEK
TESERVIS, "Aniara", Rörstrand
Slutpris150 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
DAMARMBANDSUR, 2 st, Tissot samt Lanco
Slutpris200 SEK
Slutpris400 SEK
ELDHUND, ASEA,, 1900-tal
Slutpris600 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Skultuna Bruk
Slutpris200 SEK
VILLEROY& BOCH
Slutpris400 SEK
SPEGEL, sengustaviansk stil
Slutpris100 SEK
BORDSUR, Arti & Mestieri, Italien
Slutpris800 SEK
GUNNAR NYLUND (1904-1997), Hänkelvas
Slutpris400 SEK
BRICKOR, 2 st, 1900-talets förtsa hälft
Slutpris350 SEK
GÖSTA SUNDSTRÖM (1920-2008), "Lossning"
Slutpris450 SEK
HERRARMBANDSUR, Eka, Schweiz
Slutpris100 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
MONTERSKÅP, 1900-tal
Slutpris500 SEK
STIG BORGLIND, (1892-1965) etsning
SlutprisInga bud
HERRARMBANDSUR, Mortima
Slutpris200 SEK