VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal_1815a_8db100c420dea2a_lg.jpeg
VÄVD TAPET, "Messalinas död", 1600-tal
Slutpris54 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell_1462a_8db044ffb4f7055_lg.jpeg
ROLAND SVENSSON (1910-2003), akvarell
Slutpris3 600 SEK
ASTA BÄCKMAN (1914-1993), Akvarell_1770a_8db0f3e08f0250a_lg.jpeg
ASTA BÄCKMAN (1914-1993), Akvarell
Slutpris100 SEK
KARL ROMEL (1922-1990), komposition_1560a_8db092477b8e426_lg.jpeg
KARL ROMEL (1922-1990), komposition
Slutpris850 SEK
INGA BERG (1912-1995), Olja på duk_1769a_8db0f3e6d1878b3_lg.jpeg
INGA BERG (1912-1995), Olja på duk
Slutpris400 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), litografi_1771a_8db10d45d3e495e_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), litografi
Slutpris100 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)_1772a_8db10d47e600a83_lg.jpeg
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970)
Slutpris100 SEK
AGNE SÖDERBERG (1917-2007), olja på duk_1773a_8db0f3e4a658e2c_lg.jpeg
AGNE SÖDERBERG (1917-2007), olja på duk
Slutpris1 600 SEK
ELMER HOMBERG (1897-1979), Olja på duk_1716a_8db0f400bc37324_lg.jpeg
ELMER HOMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris450 SEK
ELMER HOLMBERG (1897-1979), Olja på duk_1717a_8db0f4039c0f674_lg.jpeg
ELMER HOLMBERG (1897-1979), Olja på duk
Slutpris250 SEK
RALPH JUDELL (Född 1935), Olja på duk_1721a_8db0f3fe74d4c30_lg.jpeg
RALPH JUDELL (Född 1935), Olja på duk
SlutprisInga bud
G.R. MCINTYRE, 1900-tal, Akvarell_1724a_8db0f3f6a3ffbb9_lg.jpeg
G.R. MCINTYRE, 1900-tal, Akvarell
Slutpris100 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), Färglitografi_1726a_8db0f3ec2d9d818_lg.jpeg
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), Färglitografi
Slutpris250 SEK
RALPH JUDELL (Född 1935), Olja på duk_1722a_8db0f3fd12047ee_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
ANNA THOTT (1922-1991), Olja på duk_1725a_8db0f3ea994a66a_lg.jpeg
ANNA THOTT (1922-1991), Olja på duk
Slutpris500 SEK
FOLKE LIND (1931-2017), Färglitografi_1727a_8db0f3f9fa7e660_lg.jpeg
FOLKE LIND (1931-2017), Färglitografi
Slutpris250 SEK
STOR FÖRGYLLD RAM, 1800-talets slut_1583a_8db13ead71421bd_lg.jpeg
STOR FÖRGYLLD RAM, 1800-talets slut
Slutpris5 000 SEK
HARALD SALLBERG (1895-1963), Etsning_1467a_8db044fd1f0e1bf_lg.jpeg
HARALD SALLBERG (1895-1963), Etsning
Slutpris150 SEK
CLAES GÖRAN KARLSSON (F 1944), litografi_1468a_8db044fb507e5f8_lg.jpeg
CLAES GÖRAN KARLSSON (F 1944), litografi
Slutpris1 100 SEK
HARRY WICHMANN, (1916-1993), litografi_1494a_8db0467f48c5b47_lg.jpeg
HARRY WICHMANN, (1916-1993), litografi
Slutpris100 SEK
GÖRAN JOHANSSON (f 1941), akvarell_1469a_8db044f68d0d066_lg.jpeg
GÖRAN JOHANSSON (f 1941), akvarell
Slutpris600 SEK
MONOGRAMISTEN CS, olja på papp_1551a_8db092453335e83_lg.jpeg
MONOGRAMISTEN CS, olja på papp
SlutprisInga bud
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå_1552a_8db09241ca91aeb_lg.jpeg
KAI MORTEN-GLUD (1912-1992), olja på pannå
Slutpris900 SEK
REINHOLD NORDSTEDT (1843-1911), Tillskriven_1554a_8db0923aa199c73_lg.jpeg
REINHOLD NORDSTEDT (1843-1911), Tillskriven
Slutpris350 SEK
PETER DAHL (1934-2019), litografi_1470a_8db044ee6072bc1_lg.jpeg
PETER DAHL (1934-2019), litografi
Slutpris400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk_1556a_8db0924932751d1_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk
Slutpris250 SEK
KURT ASKER (1930-2015), litografi_1471a_8db0450451b6673_lg.jpeg
KURT ASKER (1930-2015), litografi
Slutpris150 SEK
SIXTEN SÖDERSTRÖM (1894-1968)_1787a_8db10d41d3023f2_lg.jpeg
SIXTEN SÖDERSTRÖM (1894-1968)
Slutpris150 SEK
VÄVD TAVLA, 1900-tal_1645a_8db0f413330fc52_lg.jpeg
VÄVD TAVLA, 1900-tal
Slutpris250 SEK
LARS BOËTHIUS (1903-1968), landskap vid insjö_1630a_lg.jpeg
LARS BOËTHIUS (1903-1968), landskap vid insjö
Slutpris150 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå_1586a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på pannå
Slutpris500 SEK
SVEN KUMLIN (1892-1967)_1788a_8db10d494ad788d_lg.jpeg
SVEN KUMLIN (1892-1967)
Slutpris100 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell_1605a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), Blidösund_1728a_8db0f3ee616f5e8_lg.jpeg
BERT-HÅGE HÄVERÖ (1932-2014), Blidösund
Slutpris1 600 SEK
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell_1579a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU, (1943-2014), akvarell
SlutprisInga bud
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland_1784a_8db10d43846bb9c_lg.jpeg
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland
Slutpris100 SEK
STIG JONZON (1913-1987),  4 st _1729a_8db0f3f55f1b73c_lg.jpeg
STIG JONZON (1913-1987), 4 st
Slutpris650 SEK
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på duk_1580a_lg.jpeg
GUNILLA BARDANZELLU (1943-2014), olja på duk
Slutpris450 SEK
DEKORATIV TAVLA, "Super Steamer"_1693a_8db0f404f60cc62_lg.jpeg
DEKORATIV TAVLA, "Super Steamer"
Slutpris400 SEK
NICOLAS GUÉRIN (Född 1978), Foto_1699a_8db1034dc938c45_lg.jpeg
NICOLAS GUÉRIN (Född 1978), Foto
Slutpris550 SEK
HELENA BRUUN (1920-1999), Finland_1783a_8db10d44bea16a4_lg.jpeg
Slutpris200 SEK
VIDE JANSON (1924-2007), Träsnitt_1789a_8db10d40d6d8a70_lg.jpeg
VIDE JANSON (1924-2007), Träsnitt
Slutpris100 SEK
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi_1596a_lg.jpeg
INGBRITT IRENE LAGERBERG (född 1943), färglitografi
Slutpris200 SEK
MAJ HEMBERG (1906-1992), träsnitt_1790a_8db10d3e0a9e505_lg.jpeg
MAJ HEMBERG (1906-1992), träsnitt
Slutpris350 SEK
BERT-JOHNNY NILSSON (1934-2004), färglitografi_1581a_lg.jpeg
BERT-JOHNNY NILSSON (1934-2004), färglitografi
Slutpris300 SEK
ORVAR PALM (1915-1976)_1791a_8db10d3faf629e9_lg.jpeg
ORVAR PALM (1915-1976)
Slutpris400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,, olja på duk_1792a_8db10d3b79c4f54_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR,, olja på duk
Slutpris550 SEK
ARVID AHLBERG (1851-1932), kustbild_1627a_lg.jpeg
ARVID AHLBERG (1851-1932), kustbild
Slutpris1 100 SEK